Візит представників шведської науки і музейної справи

5.05.2023

Візит представників шведської науки і музейної справи

До Національного заповідника “Хортиця” з візитом у відповідь приїхали представники шведської науки і музейної справи Фред Хокер і Ларс Амреус.

Напередодні, в березні, співробітники Заповідника побували у Стокгольмі, де мали можливість поділитися досвідом евакуації та збереження культурної спадщини під час війни, а також ознайомитися з унікальними пам’ятками шведської історії в Музеї Васа.

Професор Фред Хокер є науковим директором музею. Він займається вивченням підводної історії Швеції та, насамперед, історією шведського кораблебудування. Флагман Густава Адольфа Васа, піднятий з дна в 1957 році, є чи не найзнаменитішим кораблем світу, що затонув. Ларс Амреус – генеральний директор усіх морських музеїв та музеїв транспорту Швеції.

Метою цього візиту, що триватиме декілька днів, є налагодження контактів із культурною громадськістю України, і, насамперед, музейниками. Окрім всебічної військової допомоги нашій країні з боку Швеції, її культурна еліта прагне підтримати нас і в гуманітарній сфері. Невипадково наші гості посилаються на договір, укладений між Пилипом Орликом та шведською короною, в якому остання обіцяла захищати та оберігати Україну від зовнішніх ворогів. Шведська сторона зацікавлена взяти активну участь у відновленні культурної спадщини України після війни, сприяти гуманітарним та науковим проектам.

Однією з цілей візиту є ознайомлення з колекцією кораблів, що затонули, які зберігаються на Хортиці. Окрім цього, вжито цілий комплекс заходів щодо оцифрування підводних пам’ятників, що включає створення високоточних тривимірних моделей кожного корабля за допомогою лазерної зйомки та фотограмметрії. Ці роботи мають особливе значення в умовах обстрілів міста рашистами та неминучим ризиком для великогабаритних предметів старовини, які не можна евакуювати.

Дані роботи є початком довготривалої співпраці між Музеєм Васа та Національним заповідником «Хортиця», підготовкою до спільних проектів після перемоги над загарбниками.

Про результати та напрацювання повідомимо після закінчення візиту.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
5.05.2023

Візит представників шведської науки і музейної справи

До Національного заповідника "Хортиця" з візитом у відповідь приїхали представники шведської науки і музейної справи Фред Хокер і Ларс Амреус. Напередодні, в березні, співробітники Заповідника побували у Стокгольмі, де мали...

Читати повністю
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю