Захистимо острів від браконьєрів разом!

29.12.2021

Захистимо острів від браконьєрів разом!

З першим снігом та настанням морозів на території Національного заповідника “Хортиця” з’являються сприятливі умови для незаконного полювання з використанням петель. З метою недопущення браконьєрства та виявлення і знищення таких пасток, здійснюється посилене патрулювання території спільними групами інспекторів служби режиму та співробітників сектору охорони природи Заповідника.
Незважаючи на дуже складні погодні умови, щоденно оглядаються найбільш ймовірні для браконьєрства місця. За останній тиждень було виявлено та знищено 7 петель. На щастя, жодна тварина в них не потрапила. Тішить той факт, що кількість петель, встановлених на острові Хортиця в грудні, зменшилася в порівнянні з аналогічними періодами попередніх років.
Це перша знахідка таких незаконних знарядь лову цієї зими. Та зважаючи на те, що найбільше петель браконьєри ставлять з випаданням снігу, коли добре видно сліди та стежки протоптані звіриною, це тільки перші звістки про те, що в Запоріжжі ще залишилися злочинці, які влаштовують полювання на заповідній території, яка охороняється державою.
Боротьба з цим ганебним явищем ускладнюється тим, що таких браконьєрів практично неможливо відрізнити від пересічних відвідувачів – звичайне вбрання та невеликий рюкзак на спині, в якому можуть знаходитися сотні петель, а то вже і кілька впольованих зайців чи фазанів. Тому головним засобом боротьби з цим видом браконьєрства залишається щоденне патрулювання, виявлення петель та їх знищення до того, як в них встигнуть потрапити дикі тварини. Найчастіше знаходять петлі, встановлені на фазанів чи зайців. Значно рідше – на козуль чи кабанів, адже велику здобич значно важче непомітно вивезти з острова та більший ризик бути поміченим.
Працівники Заповідника звертаються до всіх відвідувачів острова Хортиця з проханням бути пильними і небайдужими. Якщо Ви знайшли браконьєрську петлю – негайно знищіть її та повідомте про місце знахідки службу режиму заповідника за тел. 280-60-60, повідомте нам в соціальних мережах або на пошту zapovidnik@ukr.net. Якщо Ви помітили осіб, які встановлюють петлі, осіб зі зброєю чи мертвими дикими тваринами – негайно викликайте наряд поліції за тел. 102, адже полювання на території Заповідника – це кримінальний злочин.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю