Захистимо острів від браконьєрів разом!

29.12.2021

Захистимо острів від браконьєрів разом!

З першим снігом та настанням морозів на території Національного заповідника “Хортиця” з’являються сприятливі умови для незаконного полювання з використанням петель. З метою недопущення браконьєрства та виявлення і знищення таких пасток, здійснюється посилене патрулювання території спільними групами інспекторів служби режиму та співробітників сектору охорони природи Заповідника.
Незважаючи на дуже складні погодні умови, щоденно оглядаються найбільш ймовірні для браконьєрства місця. За останній тиждень було виявлено та знищено 7 петель. На щастя, жодна тварина в них не потрапила. Тішить той факт, що кількість петель, встановлених на острові Хортиця в грудні, зменшилася в порівнянні з аналогічними періодами попередніх років.
Це перша знахідка таких незаконних знарядь лову цієї зими. Та зважаючи на те, що найбільше петель браконьєри ставлять з випаданням снігу, коли добре видно сліди та стежки протоптані звіриною, це тільки перші звістки про те, що в Запоріжжі ще залишилися злочинці, які влаштовують полювання на заповідній території, яка охороняється державою.
Боротьба з цим ганебним явищем ускладнюється тим, що таких браконьєрів практично неможливо відрізнити від пересічних відвідувачів – звичайне вбрання та невеликий рюкзак на спині, в якому можуть знаходитися сотні петель, а то вже і кілька впольованих зайців чи фазанів. Тому головним засобом боротьби з цим видом браконьєрства залишається щоденне патрулювання, виявлення петель та їх знищення до того, як в них встигнуть потрапити дикі тварини. Найчастіше знаходять петлі, встановлені на фазанів чи зайців. Значно рідше – на козуль чи кабанів, адже велику здобич значно важче непомітно вивезти з острова та більший ризик бути поміченим.
Працівники Заповідника звертаються до всіх відвідувачів острова Хортиця з проханням бути пильними і небайдужими. Якщо Ви знайшли браконьєрську петлю – негайно знищіть її та повідомте про місце знахідки службу режиму заповідника за тел. 280-60-60, повідомте нам в соціальних мережах або на пошту zapovidnik@ukr.net. Якщо Ви помітили осіб, які встановлюють петлі, осіб зі зброєю чи мертвими дикими тваринами – негайно викликайте наряд поліції за тел. 102, адже полювання на території Заповідника – це кримінальний злочин.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю