Захистимо острів від браконьєрів разом!

29.12.2021

Захистимо острів від браконьєрів разом!

З першим снігом та настанням морозів на території Національного заповідника “Хортиця” з’являються сприятливі умови для незаконного полювання з використанням петель. З метою недопущення браконьєрства та виявлення і знищення таких пасток, здійснюється посилене патрулювання території спільними групами інспекторів служби режиму та співробітників сектору охорони природи Заповідника.
Незважаючи на дуже складні погодні умови, щоденно оглядаються найбільш ймовірні для браконьєрства місця. За останній тиждень було виявлено та знищено 7 петель. На щастя, жодна тварина в них не потрапила. Тішить той факт, що кількість петель, встановлених на острові Хортиця в грудні, зменшилася в порівнянні з аналогічними періодами попередніх років.
Це перша знахідка таких незаконних знарядь лову цієї зими. Та зважаючи на те, що найбільше петель браконьєри ставлять з випаданням снігу, коли добре видно сліди та стежки протоптані звіриною, це тільки перші звістки про те, що в Запоріжжі ще залишилися злочинці, які влаштовують полювання на заповідній території, яка охороняється державою.
Боротьба з цим ганебним явищем ускладнюється тим, що таких браконьєрів практично неможливо відрізнити від пересічних відвідувачів – звичайне вбрання та невеликий рюкзак на спині, в якому можуть знаходитися сотні петель, а то вже і кілька впольованих зайців чи фазанів. Тому головним засобом боротьби з цим видом браконьєрства залишається щоденне патрулювання, виявлення петель та їх знищення до того, як в них встигнуть потрапити дикі тварини. Найчастіше знаходять петлі, встановлені на фазанів чи зайців. Значно рідше – на козуль чи кабанів, адже велику здобич значно важче непомітно вивезти з острова та більший ризик бути поміченим.
Працівники Заповідника звертаються до всіх відвідувачів острова Хортиця з проханням бути пильними і небайдужими. Якщо Ви знайшли браконьєрську петлю – негайно знищіть її та повідомте про місце знахідки службу режиму заповідника за тел. 280-60-60, повідомте нам в соціальних мережах або на пошту zapovidnik@ukr.net. Якщо Ви помітили осіб, які встановлюють петлі, осіб зі зброєю чи мертвими дикими тваринами – негайно викликайте наряд поліції за тел. 102, адже полювання на території Заповідника – це кримінальний злочин.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
14.01.2022

Святкова пригода! Оголошується День музейного селфі!

Різдвяно-новорічні свята у розпалі! Національний заповідник "Хортиця" додає ще одну смачну родзинку до  веселих свят і оголошує День музейного селфі! Пропонуємо всім шанувальникам острова Хортиця і нашої славетної історії з...

Читати повністю
13.01.2022

Дякуємо запоріжцям за небайдужість!

Вчора нам стало відомо про звалище небезпечних хімікатів біля готелю "Хортиця", який знаходиться в управлінні Фонду держмайна України. Ми терміново виїхали на місце, склали відповідні акти та звернулись до власника...

Читати повністю
2.01.2022

Як ми працюємо у святкові та вихідні дні грудня і січня

Шановні пані та панове! Звертаємо вашу увагу, що історико-культурний комплекс “Запорозька Січ”  працюватиме: 24, 25, 26, 27 грудня з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00); 28 грудня – вихідний день;...

Читати повністю