Заходи до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

2.02.2020

Заходи до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

2 лютого щороку відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь для підвищення глобальної обізнаності про життєво важливу роль водно-болотних угідь для людей та нашої планети. Цей день також відзначає дату прийняття Конвенції про водно-болотні угіддя 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар.

Темою 2020 року є висвітлення ролі водно-болотних угідь як осередків біорізноманіття. Водно-болотні угіддя є середовищем існування для 40 % загальносвітової чисельності видів рослин та тварин. Останні оцінки показують, що водно-болотні угіддя зникають утричі швидше, ніж ліси, що призводить до непоправних втрат біорізноманіття у світовому масштабі.

На території Запорізької області розташовані 5 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею понад 35 тис. гектар: “Молочний лиман”, “Обіточна коса та затока Обіточна”, “Гирло річки Берди, Бердянська затока та Бердянська коса”, “Архіпелаг Великі і Малі Кучугури”, “Заплава Сім маяків”. Крім цього вся акваторія Каховського водосховища, включаючи острів Хортиця та Біленько-Розумовські плавні, у 2016 році набула статусу об’єкту Смарагдової мережі Європи.

Найбільшим осередком біологічного різноманіття за чисельністю видів на території Запорізької області є Національний заповідник “Хортиця”. Це пов’язано з надзвичайним різноманіттям ландшафтів о. Хортиця, які забезпечують багатство рослинного та тваринного світу. Працівники заповідника докладають великих зусиль для збереження унікальних екосистем о. Хортиця в умовах існування на території великого індустріального міста.

З метою ознайомлення громадян з біологічним різноманіттям водно-болотних угідь Запорізької області наукові співробітники сектору охорони природи Національного заповідника “Хортиця”, спільно з ГО “Запоріжжя. Платформа спільних дій”, підготували унікальний інформаційний захід.

7 лютого 2020 р. об 11 год. 30 хв. у HUB «Платформа спільних дій» (м. Запоріжжя, вул. Тургенєва, буд. 29) відбудеться презентація персональної фотовиставки і тематичної лекції “Біологічне різноманіття водно-болотних угідь Запорізької області” Сергія Козодавова та презентація результатів природоохоронної роботи Національного заповідника “Хортиця” у 2019 році.

На відвідувачів чекає:

  • добірка кращих авторських фотографій представників тваринного світу водно-болотних угідь Запорізької області;
  • цікава презентація природоохоронних заходів Національного заповідника “Хортиця” у 2019 році;
  • яскрава презентація водно-болотних угідь області – об’єктів Рамсарської конвенції та Смарагдової мережі Європи;
  • екскурсія по фотовиставці, спілкування з автором, міні майстер-клас по фотозйомці диких тварин у природі.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю