Заява за результатами рейду по виявленню та припиненню порушень вимог природоохоронного законодавства на території заповідника та заказника “Дніпровські пороги”

31.01.2020

Заява за результатами рейду по виявленню та припиненню порушень вимог природоохоронного законодавства на території заповідника та заказника “Дніпровські пороги”

31 січня Національним заповідником «Хортиця» спільно з Рибоохоронним патрулем, Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області та Патрульною поліцією проведений рейд по виявленню та припиненню незаконного вилову риби з берегів о. Хортиця у північній його частині, а також з арочного мосту та з плавзасобів по руслу Старого Дніпра вздовж о. Хортиця.

На цій ділянці Дніпра розташовуються зимувальні ями, в яких масово скупчується риба. Заборона будь-якого лову на зимувальних ямах необхідна для збереження популяції багатьох видів риб та інших водних живих ресурсів. В зв’язку з цим наказом начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області з 1 листопада встановлена осінньо-зимова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів на зимувальних ямах у внутрішніх водоймах.

Також нагадуємо, що територія о. Хортиця входить до складу загальногеологічного заказника загальнодержавного значення “Дніпровські пороги”. Згідно положення про заказник, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього середовища України 03.11.2008 р. № 564 (у редакції наказу Мінприроди від 06.11.2018 р. № 386) на території заказника заборонено рибальство будь-якими знаряддями лову протягом всього року.

В результаті рейдів рибалки-порушники вимог природоохоронного законодавства мають бути притягнені до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафів. Тим, у кого була виявлена виловлена риба, окрім штрафів буде пред’явлено вимогу про сплату завданої природному середовищу шкоди розрахованої у залежності від виду риби, але незалежно від її розміру: карась — 17 грн. за 1 особину, плітка — 85 грн., лящ — 170 грн., судак — 510 грн.

Всього складено більше 20 адмінпротоколів

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю