Заява за результатами рейду по виявленню та припиненню порушень вимог природоохоронного законодавства на території заповідника та заказника “Дніпровські пороги”

31.01.2020

Заява за результатами рейду по виявленню та припиненню порушень вимог природоохоронного законодавства на території заповідника та заказника “Дніпровські пороги”

31 січня Національним заповідником «Хортиця» спільно з Рибоохоронним патрулем, Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області та Патрульною поліцією проведений рейд по виявленню та припиненню незаконного вилову риби з берегів о. Хортиця у північній його частині, а також з арочного мосту та з плавзасобів по руслу Старого Дніпра вздовж о. Хортиця.

На цій ділянці Дніпра розташовуються зимувальні ями, в яких масово скупчується риба. Заборона будь-якого лову на зимувальних ямах необхідна для збереження популяції багатьох видів риб та інших водних живих ресурсів. В зв’язку з цим наказом начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області з 1 листопада встановлена осінньо-зимова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів на зимувальних ямах у внутрішніх водоймах.

Також нагадуємо, що територія о. Хортиця входить до складу загальногеологічного заказника загальнодержавного значення “Дніпровські пороги”. Згідно положення про заказник, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього середовища України 03.11.2008 р. № 564 (у редакції наказу Мінприроди від 06.11.2018 р. № 386) на території заказника заборонено рибальство будь-якими знаряддями лову протягом всього року.

В результаті рейдів рибалки-порушники вимог природоохоронного законодавства мають бути притягнені до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафів. Тим, у кого була виявлена виловлена риба, окрім штрафів буде пред’явлено вимогу про сплату завданої природному середовищу шкоди розрахованої у залежності від виду риби, але незалежно від її розміру: карась — 17 грн. за 1 особину, плітка — 85 грн., лящ — 170 грн., судак — 510 грн.

Всього складено більше 20 адмінпротоколів

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
3.12.2021

Зимова пора – час особливої турботи про мешканців дикої природи

З настанням холодної пори року у диких тварин зменшуються можливості якісно і регулярно харчуватися тим, що зазвичай складає їхній раціон навесні та влітку.  Тому, підгодовувати звірів  у цей період вкрай...

Читати повністю
3.12.2021

Запрошуємо на зимові свята!

Відбулася презентація різдвяно-новорічної програми, яка триватиме на острові Хортиця з 18 грудня по 16 січня. Організаторами виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада та Національний заповідник «Хортиця». Присутнім представлений...

Читати повністю
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю