Заповідна територія – під захистом!

13.12.2021

Заповідна територія – під захистом!

Днями відбулося чергове спільне природоохоронне патрулювання заплавної частини острова Хортиця співробітниками служби режиму заповідної території та сектору охорони природи заповідника. В результаті було виявлено вісім осіб, які здійснювали лов риби вудками на озері Головківське, що є порушенням режиму Національного заповідника «Хортиця» та заказника «Дніпровські пороги». З порушниками проведена інформаційно-роз’яснювальна робота після чого вони залишили територію заповідника.
Нагадуємо, що всі цінні природні комплекси острова Хортиця входять до складу загальногеологічного заказника загальнодержавного значення «Дніпровські пороги», а це означає, що на всій території острова Хортиця, включаючи всі острови, озера, протоки заплавної частини острова та узбережжя Дніпра по всьому периметру острова рибальство будь-якими знаряддями лову заборонено протягом всього року як режимом заповідника так і положенням про Заказник.
До природоохоронних рейдів періодично залучаються інспектори Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, які складають протоколи за ст. 91 КУпАП. Сума штрафу за порушення режиму Заказника складає від 153 до 408 грн. Крім цього у разі вилучення водних живих ресурсів порушникам обчислюється розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного добування чи знищення об’єктів тваринного світу (згідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. № 541). Так наприклад за 1 особину карася сріблястого розмір шкоди складає 30 грн, окуня – 141 грн., плітки – 150 грн., щуки – 602 грн., судака – 903 грн.
Шановні відвідувачі, якщо ви бачите правопорушення на території Національного заповідника «Хортиця» – терміново викликайте 102 та сповіщайте Заповідник за номером (061) 280-60-60. Від вашої реакції залежить майбутнє острова Хортиця!

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю