Зимова пора – час особливої турботи про мешканців дикої природи

3.12.2021

Зимова пора – час особливої турботи про мешканців дикої природи

З настанням холодної пори року у диких тварин зменшуються можливості якісно і регулярно харчуватися тим, що зазвичай складає їхній раціон навесні та влітку.  Тому, підгодовувати звірів  у цей період вкрай важливо, адже така підтримка  дозволяє мешканцям дикої природи поновлювати сили,  вітамінний і жировий баланси,  успішно адаптуватися до суворих погодних умов.

Окрім сіна, зерна та коренеплодів для звірів важливим є вживання мінеральних речовин.  Тому, поблизу годівниць, які встановлені на території острова Хортиця, працівники відділів охорони природи, лісу та служби режиму Національного заповідника влаштовують для звірів штучні солонці.

Для ратичних тварин серед мінеральних речовин у раціоні кормів дуже важливе місце посідає сіль. Особливо потрібний натрій рослиноїдним тваринам, оскільки у рослинах багато калію і мало натрію. Натрій необхідний для нормального функціонування системи травлення, обміну речовин, кровотворення, передачі імпульсів по нервових волокнах, зміні волосяного покриву, утворенні молока, забезпечення біохімічної стабільності організму. Сіль покращує апетит, попереджає деякі захворювання, з її наявністю в організмі пов’язаний сольовий та водний баланси.

Крім звичайної солі, після настання морозів та випадання снігу, заповідник планує підгодовувати тварин комплексними мінеральними харчовими добавками, що будуть включати у себе і інші важливі мікроелементи та мінерали.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю