Рибко, не ловися! На Хортиці затримано рибалку-правопорушника

10.04.2020

Рибко, не ловися! На Хортиці затримано рибалку-правопорушника

10 квітня працівниками Національного заповідника «Хортиця» спільно з співробітниками Державної екологічної інспекції у Запорізькій області та водної поліції виявлене та припинене правопорушення – незаконний вилов риби в акваторії Заповідника.

Кілька днів тому співробітниками служби режиму заповідної території Заповідника були помічені ознаки незаконного вилову риби у заплавній частині острова Хортиця.

8 квітня підозрілі особи були зупинені Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області та з ними була проведена роз’яснювальна профілактична бесіда щодо незаконного вилову риби на цій території.

9 квітня біля 20 години завдячуючи пильності співробітників служби режиму Заповідника виявлено браконьєрів біля озера Річище, які ставили сітки, на місце була негайно викликана водна поліція.  Коли браконьєри побачили органи правопорядку – негайно скинули  знаряддя лову в очерет  (300 метрів сіток).

Сьогодні, 10 квітня браконьєри вирішили повернутись за своїми сітями, але не розрахували, що тут на них вже «чекає» водна поліція. Один з браконьєрів встиг сховатись на острові, іншого затримано. Проживає правопорушник в селищі Нижня Хортиця.

Рибалка-порушник вимог природоохоронного законодавства буде притягнений до відповідальності. Окрім того правопорушнику буде пред’явлено вимогу про сплату шкоди завданої природному середовищу внаслідок його незаконних дій, розрахованої відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 24 липня 2013 р. № 541 (Додаток 7), згідно якої нараховується шкода за кожний екземпляр незаконно виловленої риби у залежності від її виду та незалежно від розміру та ваги, наприклад: Судак – 903 грн/шт., Щука – 602 грн/шт., Лящ – 301 грн/шт.,  Плітка (тараня) – 150 грн/шт.

Нагадуємо, що територія острова  Хортиця входить до складу загальногеологічного заказника загальнодержавного значення “Дніпровські пороги”. Служба режиму заповідної території Національного заповідника «Хортиця» постійно проводить роботу з попередження та виявлення порушень на території, та нагадує, що  згідно Положення про заказник, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього середовища України 03.11.2008 р. № 564 (у редакції наказу Мінприроди від 06.11.2018 р. № 386) на території Заказника заборонено рибальство будь-якими знаряддями лову протягом всього року.

Дякуємо Державній екологічній інспекції у Запорізькій області та водній поліції за співпрацю та пильність!

Звертаємось до всіх відвідувачів Хортиці: якщо Ви стали свідком правопорушення – негайно  викликайте Поліцію, бережіть Хортицю!

Нагадуємо, що рейди ми спільно з правоохоронними органами проводимо систематично

Заява за результатами рейду по виявленню та припиненню порушень вимог природоохоронного законодавства на території заповідника та заказника “Дніпровські пороги”

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю
26.10.2021

Дослідження ґрунтового могильника скіфського часу «Канфарка» – 2021

Після вдалого археологічного сезону 2020 року, коли в ґрунтовому могильнику скіфського часу «Канфарка» було знайдено непограбоване поховання воїна (посилання на відеосюжет в першому посиланні), дослідники продовжили роботи з вивчення стародавньої...

Читати повністю
7.10.2021

Участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”

Науковий співробітник сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Serhiy Kozodavov взяв участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”, що відбувся у форматі веб-конференції 26-30 серпня 2021 р. Організатор...

Читати повністю