24-та окрема механізована бригада ім. короля Данила
24-та окрема механізована бригада ім. короля Данила
В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України – ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України
Процес присвоєння почесних найменувань бригадам ЗСУ розпочався 2014 року, коли з початком російсько-української війни стало зрозуміло, що ЗСУ не можуть перебувати в тій самій ідеологічній парадигмі, що і ворожа армія.
У 2015 році розпочався процес декомунізації, розробки нового однострою і стало зрозуміло, що старі ідеологічні конструкції не відповідають дійсності, яка склалася в ЗСУ. Було прийнято рішення про початок роботи над почесними найменуваннями.
24 серпня 2017 року був підписаний Указ, що відкрив нову хвилю почесних найменувань, які були впроваджені в ЗСУ з серпня 2017 року і впроваджуються досі.
Невід’ємним елементом модернізації української армії має бути позбавлення її залишків радянського минулого, що досі присутні в назвах та нумерації військових частин, їх геральдиці та символіці. Не можна ефективно протистояти донецьким терористам та російській армії, опираючись на ту саму, що й вони, радянську спадщину.
(В. В’ятрович)
24-ТА ОКРЕМА МЕХАНІЗОВАНА БРИГАДА ІМ. КОРОЛЯ ДАНИЛА
24-та окрема механізована бригада ім. короля Данила – військове з’єднання механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних Сил України. Від початку російської агресії 2014 р. бригада бере активну участь у військових діях проти загарбників і недаремно її звуть «залізною».
З 2017 р. бригада носить ім’я короля Данила – правителя Королівства Русі, видатного державного діяча та полководця.
Данило Романович (1201(1204)-1264) – син візантійської принцеси і князя Романа Мстиславовича, засновника Галицько-Волинської держави – спадкоємиці Руської держави, утвореної ще наприкінці ІХ ст. із центром у Києві. Данило об’єднав під своєю владою значну частину етнічних українських земель, а у 1239 р. зайняв Київ, який в той час не мав князя, та отримав титул Великого князя Київського. Князь розширив територію до Любліна і Перемишля на заході, Мукачево та Чернівців – на півдні, будував нові міста (Львів, Холм, Угровськ, Данилів) і розвивав старі (Галич, Дорогочин, Володимир). Міжусобиці в наших землях практично завершилися, а напади поляків, угорців, литовців і половців поступово відійшли в минуле.
Все правління Данила Романовича було боротьбою за захист українських земель від численних завойовників. У 1223 р. він брав участь у битві на р. Калка, а у 1238 р. під Дорогочином розбив Тевтонський орден. У боротьбі проти Золотої Орди він намагався заручитись допомогою західних лідерів, розраховував на можливість Хрестового походу.
Вінцем політичної діяльності Данила Романовича було прийняття ним королівського титулу. Коронація відбулася в 1253 р. у Дорогочині. З цього часу Королівство Руське набуло статусу самостійної Української держави, який визнавався Папою Римським і країнами Східної та Центральної Європи. Воно стало однією з найрозвиненіших та найбагатших держав в Європі. Проєвропейська політика сприяла розвитку та прогресу у всіх сферах соціального та культурного життя.
1264 р. король занедужав і помер у м. Холм, де був похований у церкві святої Богородиці, яку збудували за його життя.
Пам’ятники великому князю встановлені у Львові, Галичі, Тернополі, Володимирі-Волинському. На його честь названі Університет права Івано-Франківська, Львівський Національний медичний університет, та Львівський аеропорт. Про князя Данила були написані однойменні романи (автори Антон Хижняк та Олексій Югов), а також знято художній фільм (реж. Ярослав Лупій).
В Україні орден Данила Галицького з 2003 р. – одна з вищих державних військових нагород. Його девіз – «Батьківщина і честь».
На фото:
Король Данило. Портрет. Автор Олександр Барвінський. 1904.
Пам’ятник у м. Львів. Автор Антон Супруненко.
Нарукавний знак бригади.
Герб Романовичів
31-й окремий полк зв’язку та радіотехнічного забезпечення імені Гетьмана Михайла Дорошенка
58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського
30 – та окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького
92-га механізована бригада імені Кошового Отамана Івана Сірка
57 окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка
Всі статті про історичних постатей, на честь яких названі військові формування легко знайти у фейсбуці за хештегом #Історичні_постаті_у_ЗСУ
Останні новини
Всі новиниВячеслав Зайцев – Хортиці
Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...
Читати повністюЧому на Хортицю поки що зась
У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...
Читати повністюЗапрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»
Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...
Читати повністю