31-й окремий полк зв’язку та радіотехнічного забезпечення імені Гетьмана Михайла Дорошенка
31-й окремий полк зв’язку та радіотехнічного забезпечення імені Гетьмана Михайла Дорошенка
Продовжуємо розповідати про видатних українських діячів, іменами яких названі формування військ України.
31-Й ОКРЕМИЙ ПОЛК ЗВЯЗКУ ТА РАДІОТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІМЕНІ ГЕТЬМАНА МИХАЙЛА ДОРОШЕНКА
Полк входить до складу Повітряних сил ЗСУ. На відзначення 30-річчя Незалежності України указом Президента України від 23.08.2021 р. йому було присвоєно почесне ім’я гетьмана Михайла Дорошенка.
Михайло Дорошенко (? — 1628) — український військовий діяч та політик, гетьман реєстрових козаків (1625—1628), захисник православ’я та прав козацтва, друг, соратник та побратим Петра Конашевича-Сагайдачного.
У 1618 році тоді полковник Дорошенко брав участь у поході гетьмана Петра Сагайдачного на Московію. За наказом гетьмана Дорошенка на чолі 10-тисячного загону здійснив рейд по Рязанщині, а пізніше брав участь у штурмі Москви.
Михайло Дорошенко гарно проявив себе у Хотинській битві 1621 р. Польський дипломат Якуб Собеський так говорив про нього: «Полковник з доброю репутацією у молодців за свою хоробрість». А османський хроніст Наїма називав його «славним і хоробрим вождем».
Через рік після смерті Сагайдачного, Михайла Дорошенка обрали гетьманом. 24 грудня 1624 р. він підписав договір з Шагін-Гіреєм про взаємний ненапад і військово-оборонний союз між Військом Запорозьким і Кримським ханством. Це був перший міжнародний договір козацтва у XVII ст. Гетьманом Дорошенка обирали чотири рази.
В 1625 році він взяв участь у козацькому повстанні під проводом Марка Жмайла і того ж року уклав Куруківський договір з Річчю Посполитою, реформувавши таким чином реєстрове козацтво. Було створено шість реєстрових полків: Білоцерківський, Канівський, Корсунський, Переяславський, Чигиринський, Черкаський.
У травні 1628 р. М. Дорошенко, виконуючи умови договору про взаємодопомогу між Військом Запорозьким і Кримським ханством очолив похід козаків на Крим на допомогу ханові Мехмеду ІІІ Гірею та калзі Шагін-Гірею. Під час військових дій гетьман отримав кульове поранення, що стало причиною смерті. Місце поховання М. Дорошенка невідоме. Існує вірогідність, що він був похований на одному з християнських цвинтарів м. Бахчисарая.
Деякі дослідники стверджують, що знаменита пісня «Ой на горі та й женці жнуть», яка, містить слова «попереду Дорошенко», була складена на честь перемоги у Хотинській битві. Михайло Дорошенко став засновником козацько-старшинського роду. Його онук Петро в 1665— 1676 рр. був гетьманом України.
Ілюстрації: емблема Повітряних Сил України, Установка Старлінк, вітчизняна станція польового супутникового зв’язку. Центральна польова станція супутникового зв’язку.
57 окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка
58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського
30 – та окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького
92-га механізована бригада імені Кошового Отамана Івана Сірка
Всі статті про історичних постатей, на честь яких названі військові формування легко знайти у фейсбуці за хештегом #Історичні_постаті_у_ЗСУ
Останні новини
Всі новиниВячеслав Зайцев – Хортиці
Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...
Читати повністюЧому на Хортицю поки що зась
У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...
Читати повністюЗапрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»
Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...
Читати повністю